JosephPilates„Aš privalau sakyti tiesą. Nė vienos aspirino tabletės. Nė vienos traumos mano gyvenime. Visa šalis, visas pasaulis turėtų daryti mano pratimus. Jie taptų laimingesni.“  Joseph Hubertus Pilates (86 metai), 1965 m.
Joseph Hubertus Pilates gimė 1880 m. gruodžio 8 d. Monchengladbach mieste (netoli Diuseldorfo) Vokietijoje. Vaikystėje ir paauglystėje jis pasižymėjo prasta sveikata, jam buvo diagnozuotas rachitas, astma bei reumatas, todėl bandydamas stiprinti sveikatą jis išbandė įvairias sporto šakas: gimnastiką, kūno dailinimo treniruotes, slidinėjimą, nardymą. J. Pilates tėvai propagavo sveiką gyvenimo būdą (tėvas buvo apdovanotas gimnastas), tai žinoma, teigiamai veikė ir patį Joseph‘ą: jis buvo susižavėjęs tiek Rytų, tiek Vakarų pratimų metodikomis, ypač didelį vaidmenį atliko senovės Graikijos ir Romos filosofija, skatinanti siekti ir išlaikyti fizinį bei protinį tobulumą. 

1912 m. J. Pilates persikėlė į Angliją, kur pirmojo pasaulinio karo metais pateko į stovyklą skirtą  vokiečiams nacionalistams. Ten Joseph‘as pradėjo mokyti kitus savigynos bei imtynių, motyvuodamas tuo, jog po jo parengtos programos, jie taps stipresni. Tai buvo pradžia jo vėliau sukurtam Kontrologijos metodui, susidedančiam iš originalių paties Pilates sukurtų pratimų. Perkeltas į kitą stovyklą, J. Pilates padėjo kare nukentėjusiems žmonėms. Būtent tada jis sukūrė reabilitacijai skirtą įrangą – reformer‘į, tam panaudodamas lovą su spyruoklėmis. 

bioImage 12Po karo J. Pilates grįžo į Vokietiją ir ėmė treniruoti Hamburgo policiją, taip pat dirbo su individualiais klientais. Šiuo laikotarpiu J. Pilates domėjosi holistine medicina, meditacija, moderniais šokiais, homeopatija,  kvėpavimo metodika. 1925 m. Vokietijos vyriausybė paprašė J. Pilates treniruoti naująją Vokietijos Armiją.  

1926 m. J. Pilates persikėlė į Niujorką, panašiu metu jis sutiko medicinos seserį Clara, kuri greitai tapo jo žmona. Apie 1930 m. su žmona Clara atidarė savo klubą, kuriame pradėjo dirbti su traumas patyrusiais klientais, sukūrė Kontrologijos metodą, kuris davė pradžią visam Pilates metodui. Klientų skaičius sparčiai augo. 
J. Pilates parašė dvi knygas: „Tavo sveikata“ 1934 m.; „Grįžimas į gyvenimą“ 1945 m.  J. Pilates iki pat savo mirties dirbo, treniravo ir kiek įmanydamas populiarino savo sukurtą metodą. 1966 m. J. Pilates studijoje Niujorke Aštuntojoje Avenju kilo gaisras. Bandydamas išgelbėti savo įrangą, treniruoklius jis puolė į liepsnas ir vos nežuvo įkritus grindims, tačiau spėjo užsikabinti rankomis už turėklų ir taip kabėjo tol, kol jį išgelbėjo gaisrininkai. 1967 m. spalio mėn. J. Pilates mirė, būdamas 87 metų. Teigiama, jog apsinuodijimas smalkėmis gaisro metu paankstino J. Pilates mirtį, tad šios tragiškos aplinkybės užkirto kelią sužinoti, kokio amžiaus būtų sulaukęs šis nepaprastas žmogus...

Svetainėje lankosi 9 svečiai ir nėra prisijungusių narių

store1

Prisijungimas

Scroll to top